Descrição
| Product | Ladder |
|---|---|
| Recommended use of the ladder | External Repairs |
| Type of Staircase | Extensible |
| Foldable | Yes |
| Number of Steps | 22 step(s) |
| Material | Metal |
| Type of Material | Aluminum |
| Maximum Stair Height | 5.56 m |
| Weight Capacity | 150 kg |
| Product Weight | 11.77 kg |
| Number of Positions | 2 position(s) |
| It has a limiter. | Yes |
| Mark | Botafogo |
| Manufacturer’s Warranty | 12 month(s) |
