Descrição
| Product | Ladder |
|---|---|
| Type | Professional |
| Foldable | Yes |
| Number of Steps | 16 step(s) |
| Non-slip step | Yes |
| Material | Metal |
| Type of Material | Aluminum |
| Maximum Stair Height | 4.48 m |
| Weight Capacity | 150 kg |
| Product Weight | 11.90 kg |
| Number of Positions | 13 position(s) |
| It has a limiter. | Yes |
| Mark | Reisam |
| Manufacturer’s Warranty | 12 month(s) |


